• 11:27 قبل از ظهر

  • 1399-09-27

  • کد خبر: 2139

 مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی؛

خیرین استان 750 کلاس درس می‌سازند/ فضای آموزشی: 5.8مترمربع

صدقی با بیان اینکه از نظر مشارکت خیران در امر مدرسه‌سازی رتبه دوم کشور را داریم، اعلام کرد: خیران مدرسه‌ساز استان امسال ۷۵۰ کلاس می‌سازند.

به گزارش آناج، پیام صدقی در مراسم خشت گذاری مدرسه عاشورایی طرح “آجر به آجر” با بیان اینکه از نظر مشارکت خیران در امر مدرسه‌سازی رتبه دوم کشور را داریم، اظهار داشت: خیران مدرسه‌ساز استان امسال ۷۵۰ کلاس می‌سازند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۰۰ کلاس درس در آذربایجان شرقی احداث شد، گفت: ۵۰ درصد آن توسط خیران و یا به صورت مشارکتی ساخته شد و امسال نیز با مشارکت خیران ۷۵۰ کلاس درس احداث‌می‌شود.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی ادامه داد: امسال خیران استان حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای مدرسه سازی کمک کرده اند که رتبه دوم کشوری را داریم. حدود ۴۰ درصد مدارس در آذربایجان شرقی نیاز به تخریب و یا مقاوم سازی دارند.

وی در مورد وضعیت اجرای طرح «آجر به آجر» هم گفت: تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر ازهم استانی‌ها در این طرح شرکت کرده اند.

صدقی هدف از این اقدام را اشاعه فرهنگ مشارکت برای مدرسه سازی و استفاده از ظرفیت خیران عنوان کرد و افزود: همه ساله، خیران برای کار خیر مدرسه سازی قدم برمی‌دارند؛ اما امسال برای همگانی شدن این کار خیر، پویش مردمی‌«آجر به آجر» اجرا می‌شود تا با اهدای یک آجر هم که شده، امکان مشارکت برای همه اقشار جامعه در ساخت و توسعه مدارس فراهم شود.

وی همچنین سرانه فضای آموزشی آذربایجان شرقی را برای هر دانش آموز ۵.۸ متر مربع اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *