• 6:08 بعد از ظهر

  • 1399-09-26

  • کد خبر: 2129

مطالبات مستمر دانشجویان از اتوبوسرانی تبریز/ حقوق آبان‌ کارگران BRT پرداخت شد

با پیگیری‌های دانشجویان بسیجی دانشگاه سهند حقوق آبانماه کارگران BRT تبریز پرداخت شده و آنها منتظر برگزاری جلسه هم‌اندیشی برای حل مشکلات کارگران هستند.

آناج- گروه فرهنگ و جامعه؛ مشکلات کارگران خط BRT تبریز یکی از موضوعاتی بود که دانشجویان بسیجی دانشگاه سهند از ابتدای امسال به آن ورود کرده‌اند. بسیاری از این کارگران از سال‌های قبل با حقوق بسیار اندک و زیر دستمزد مصوب قانون کار مشغول به کار بودند.

با پیگیری‌‌‌های بسیج دانشجویی دانشگاه سهند چند ماه پیش، پیمانکار چندساله کنار رفته و با پیمانکار جدید با رعایت حقوق کارگران در این خط مشغول به کار شده است.

چند روز پیش بود که خبری مبنی بر تعویق مجدد در پرداخت حقوق کارگران BRT در رسانه‌ها منتشر شد و دانشجویان مجددا درصدد پیگیری موضوع برآمدند. دانشجویان دانشگاه سهند با ارسال نامه‌هایی به مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی و پیمانکار جدید خط خواستار تشکیل جلسه و بررسی مشکلات فعلی کارگران هستند.

همین موضوع باعث شد غنی‌زاده مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی تبریز با خبرنگار آناج گفت‌وگو کرده و توضیحاتی در خصوص مشکلات فعلی کارگران خط BRT ارائه دهد. او با بیان اینکه از دو روز پیش حقوق اکثر کارگران پرداخت شده گفت: با انتشار خبر تعویق پرداخت حقوق کارگران این موضوع را پیگیر شدیم و تاکنون بخش عمده‌ای از حقوق کارگران مربوط به آبان ماه واریز شده و این واریزی ادامه دارد.

غنی زاده همچنین به اقداماتش در خصوص خط BRT تبریز اشاره کرد و گفت: قبل از ورودم به اتوبوسرانی، پیمانکار قبلی بیش از 10 سال در این خط حضور داشت و با توجه به قوانین موجود سعی کردیم، این موضوع را تغییر داده و پیمانکار جدید را بر اساس ضوابط و شرایط انعقاد قرارداد که همان مزایده و مناقصه است، انتخاب کنیم و اکنون بیش از 3 ماه است که پیمانکار جدید مسئولیت خط را برعهده گرفته است.

هرچند دانشجویان پس از تعیین و تکلیف پیمانکار، مطالبات دیگری همچون ثبت قرارداد رسمی‌برای کارگران و رعایت تمام قوانین مربوط به قانون کار را پیگیری کرده و در همین راستا خواستار برگزاری جلسه هم اندیشی هستند، اما باید به این موضوع اشاره کرد که ورود دانشجویان مطالبه گر از دستگاه‌های اجرایی موجب شده تا کارگران فعلی خطوط BRT که در ماه‌‌‌های قبل حقوق و مزایای بسیار ناچیزی، آنهم با تاخیرهای چندماهه دریافت میکردند اکنون از حقوق حداقلی برخوردار باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *