• 11:47 قبل از ظهر

  • 1399-09-26

  • کد خبر: 2072

تحقیق و تفحص از سازمان قطار شهری کلید خورد/ پنج سوال بی‌پاسخ از مولوی‌فرد

اعضای شورای شهر تبریز به دلیل قانع نشدن از پاسخگویی سازمان قطارشهری تبریز به سوال کتبی یکی از اعضا خواستار تحقیق و تفحص از این سازمان شدند.

به گزارش آناج، بیستم مهرماه امسال یکی از اعضای شورا شهر تبریز با تقدیم سوالات کتبی خود به شورا خواستار پاسخگویی سازمان قطارشهری تبریز و حومه به عملکرد چهار ساله خود شد.

غلامحسین مسعودی ریحان در این نامه در پنج بند سوالات خود درباره نحوه فعالیت شورا را مطرح کرده بود. قابل قبول نبودن پیشرفت فیزیکی قطار شهری با توجه به موجود بودن تجهیزات، تعطیلی دو ساله خط دو مترو و اصرار به آغاز به کار خط سه و اتلاف منابع، اجرایی نشدن خط چهار به صورت منوریل بر روی سطح زمین با هزینه کمتر و حبس 650 میلیارد تومانی اوراق فروخته شده در بانک و افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش این مبلغ از جمله سوال‌های این عضو شورا بود که به صورت کتبی وصول شد.

مولوی‌فرد مدیرعامل سازمان قطار شهری در هفته‌های گذشته در صحن شورا برای پاسخگویی به این سوالات حاضر شد اما اعضا از پاسخ‌های مطرح شده قانع نشدند و به همین دلیل طرح تحقیق و تفحص از سازمان قطار شهری تبریز کلید خورد.

در این طرح که به‌صورت نامه با امضا 5 نفر از اعضای شورای شهر تبریز به رییس شورا ارائه شده، آمده است: با سلام و احترام با عنایت به سوالی که از عملکرد سازمان قطار شهری به ‌عمل آمد؛ پاسخگویی مدیر سازمان قطار شهری آنطور که باید و شاید قانع کننده به نظر نمی‌رسد، لذا تعدادی از اعضا شورای اسلامی‌شهر تبریز بر حسب ماده ۷۴ آیین کار شورای اسلامی‌شهر تبریز مصوب پنجم آذرماه سال ۹۶ درخواست تحقیق و تفحض داریم. خواهشمند است دستور فرمایید بر اساس مقررات اقدامات لازم و قانونی به‌عمل آید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *