• 9:13 قبل از ظهر

  • 1399-09-26

  • کد خبر: 2065

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

کاهش آمار کرونا نباید فریبمان دهد/ درخواست برای لغو دورهمی‌شب یلدا

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از کاهش بیماران بستری شده در آذربایجان‌شرقی خبرداد و گفت: در حال حاضر ۸۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گزارش آناج، محمدحسین صومی‌روز گذشته در جلسه شهرستانی هماهنگی طرح شهید سلیمانی در هشترود اظهار داشت: از تعداد ۲۴۰ نفر بیمار کرونایی در بخش ویژه،   ۱۲۰ نفر زیر تهویه مکانیکی بوده و میزان فوتی روزانه نیز با ۳۵ درصد کاهش به ۲ نفر کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷ درصد تست‌‌‌های گرفته شده در استان مثبت می‌شود، گفت: امیدواریم با همکاری مردم و با اجرای دقیق تر طرح شهید سلیمانی، این رقم را به زیر ۱۰ درصد کاهش دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: همچنین آزمایش‌های رایگان کرونا برای افرادی خواهد بود که در قالب طرح شهید سلیمانی شناسایی و معرفی شوند.

وی با اشاره به کاهش آمار کرونایی‌ها در استان، تاکید کرد: وضعیت کاهشی و یا ثبات در برخی شهرستان‌ها نباید مسوولان را فریب دهد چون این بیماری ناشناخته است و باید مراقب باشیم.

صومی‌همچنین از مردم خواست تا در شب چله امسال دورهمی‌نداشته باشند زیرا شب یلدایی ارزش دارد که برای شب یلدای آتی برنامه ریزی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *