• 8:46 قبل از ظهر

  • 1400-08-24

  • کد خبر: 19925

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد

تزریق دو دز واکسن کرونا به ۷۱ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تزریق دو دز واکسن کرونا به ۷۱ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: ۸۷ درصد از این جمعیت نیز دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش آناج، سیمین خیاط زاده یکشنبه شب، ۲۳ آبان، در گفت‌وگوی خبری، با اشاره به روند مطلوب واکسیناسیون در استان، اظهار کرد: تاکنون بالغ بر ۷۱ درصد از کل جمعیت استان دز اول و ۵۷.۵ درصد نیز هر دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: تاکنون ۸۴ درصد از دانش آموزان سطح استان و ۶۰ درصد از مادران باردار استان نیز واکسینه شده‌اند.

وی در خصوص تزریق دز سوم واکسن نیز خاطرنشان کرد: افراد بالای ۶۰ سالی که قبلا دو دز واکسن سینوفارم دریافت کرده و چهار ماه نیز از زمان تزریق دز دوم می‌گذرد بایستی جهت دریافت دز سوم واکسن خود به مراکز مراجعه کنند.

خیاط زاده افزود: تمامی‌واکسن‌هایی که در گروه‌های سنی مختلف مجوز تزریق دارند از جمله واکسن اسپوتنیک، استرازنکا، سینوفارم و برکت، در سطح استان به اندازه کافی وجود دارند.

وی با اشاره به افزایش موارد بستری بیماران کرونایی در برخی استان‌ها، گفت: خوشبختانه اکنون وضعیت استان در این خصوص بسیار خوب است و به خصوص تعداد فوتی‌های روزانه کرونا در استان تک رقمی‌شده است.

وی ادامه داد: شهرستان‌های جلفا و مرند در وضعیت قرمز، شهرستان‌های آذرشهر و شبستر در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد ‌و آبی کرونایی قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *