• 1:08 بعد از ظهر

  • 1400-08-22

  • کد خبر: 19724

همزمان با 29 امین آیین شب شعر برگزار می‌شود؛

رونمایی از کتاب «شهادت شکار» در تبریز

کتاب «شهادت شکار» جستاری در خاطرات و دست نوشته های شهید علی تجلایی، در بیست و نهمین آیین «شب خاطره» حوزه هنری آذربایجان شرقی رونمایی می شود.

 

به گزارش آناج، آیین «شب خاطره سوسنگرد» همزمان با سالروز آزادسازی و شکست حصر سوسنگرد روز دوشنبه هفته جاری 24 آبان ماه رأس ساعت 15:30 در پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز برگزار می‌شود.

در این آیین، از کتاب «شهادت شکار» جستاری در خاطرات و دست نوشته‌های شهید علی تجلایی به اهتمام مرحومه نصیبه عبدالعلی زاده و همچنین تقریظ سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بر این کتاب رونمایی می‌شود.

بیست و نهمین آیین «شب خاطره» حوزه هنری آذربایجان شرقی با همکاری اداره کل حفظ آثار و ارزش‌‌‌های دفاع مقدس استان، سپاه عاشورا، قرارگاه عملیاتی لشکر 21 حمزه، صدا و سیمای مرکز استان و بسیج هنرمندان استان برگزار می‌شود.

شهید علی تجلایی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌بود که پس از شهادت آقا مهدی باکری جای ایشان را جبران کرد. این شهید والامقام متولد ۱۳۳۸ در تبریز بود که از سال ۱۳۵۶ فعالیت‌های مبارزاتی خود را آغاز کرد و پس از مدتی توسط ساواک دستگیر شد.وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌در سال ۱۳۵۸ وارد سپاه پاسداران شد و به عنوان مربی پادگان سیدالشهدا انجام وظیفه نمود و در ادامه برای مبارزه با نیروهای ضد انقلاب به کردستان رفت.

شهید تجلایی در سفر به افغانستان، نخستین مرکز آموزش فرماندهی مجاهدین افغانی را در این کشور تاسیس کرد. این شهید والامقام با شروع جنگ تحمیلی به ایران بازگشت و در نبرد دهلاویه و حماسه سوسنگرد به عنوان فرمانده عملیات و معاون عملیاتی سپاه شرکت کرد و در دفاع مقدس مسوولیت‌های مختلفی را بر عهده گرفت.
سرانجام این مجاهد راه خدا در ۲۵ اسفندماه ۱۳۶۳ در شرق دجله و عملیات بدر به شهادت رسید.

گفتنی است، شرکت در این ویژه برنامه برای عموم مردم آزاد است و میهمانان می‌توانند برای پارک وسایل نقلیه خود از محوطه دبیرستان فردوسی تبریز استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *