• 2:53 بعد از ظهر

  • 1400-08-19

  • کد خبر: 19536

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

معرفی اهر به عنوان پایتخت تئاتر کوتاه ایران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان گفت: با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با امضای تفاهم نامه بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، اهر به عنوان پایتخت تئاتر کوتاه ایران معرفی خواهد شد.

به گزارش آناج، علیرضا بایرام زاده معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی گفت: با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌و با امضای تفاهم نامه ای بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌و میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، اهر به عنوان پایتخت تئاتر کوتاه ایران معرفی و این امر به عنوان یک برند به نام اهر ثبت خواهد شد و جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران در تقویم رویدادهای ملی میراث فرهنگی نیز ثبت می‌شود.

بایرام زاده با بیان اینکه برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران را یک اتفاق مبارک برای معرفی و شناساندن آیین‌‌‌های سنتی شهرستان اهر و منطقه در قالب تئاتر است افزود: هم اکنون این رویداد مهم فرهنگی و هنری با هماهنگی دو دستگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی‌و میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی در شهرستان اهر در حال اجراست.

وی ادامه داد: در زمان شکل گیری و شیوع بیماری منحوس کرونا در سراسر جهان و کشور که آسیب‌‌‌های زیادی به حوزه‌‌‌های مختلف صنعتی زد، متاسفانه بیشترین آسیب متوجه صنعت گردشگری شد که در این جریان استان آذربایجان شرقی نیز مستثنی نبود.

منبع: اهر وصال

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *