• 3:12 بعد از ظهر

  • 1400-08-09

  • کد خبر: 18810

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی مطرح کرد؛

اجرای طرح پزشک خانواده برای افراد تحت پوشش بیمه سلامت همگانی

مجیدی گفت: مردم با مراجعه به 91 دفتر پیشخوان طرف قرداد با بیمه سلامت می‌توانند پزشک خانواده خود را انتخاب کنند.

به گزارش آناج، وحید مجیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بالغ بر ۴۰‌ میلیون بیمه شده در کشور وجود دارد که ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند.

وی با اشاره به موضوع نسخه نویسی آنلاین در آذربایجان شرقی گفت: در بحث نسخه نویسی الکترونیکی بالغ بر ۷۶ درصد نسخ تولید شده در مهرماه به طور کامل الکترونیکی بوده و ۲۴ درصد نسخ کاغذی هم یا مربوط به موسساتی که ازدحام دارند و یا طرف قرارداد با بیمه سلامت نیستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تاکید کرد: با سیاستی که در پیش گرفته‌ایم امیدواریم در پایان این ماه این درصد را به بالای ۸۰‌ برسانیم.

وی در خصوص سامانه خدمات شهروندی هم عنوان کرد: مردم می‌توانند از این سامانه خدمات بیمه گری را دریافت کنند که گام بسیار بزرگی برای ارتباط الکترونیک مردم با دستگاه‌های دولتی است و نیازی به مراجعه به محل کار ندارد.

مجیدی با بیان اینکه بحث بعدی ارسال الکترونیک اسناد بستری است، ابراز داشت: از سال 98 اسناد بستری به صورت کاغذی گرفته نمی‌شود و فقط با کدملی احراز می‌شود.

وی با اشاره به موضوع پزشک خانواده توضیح داد: از آنجایی که افرادی که تحت عنوان بیمه سلامت همگانی هستند فقط از بخش دولتی خدمات می‌گیرند، سازمان بیمه سلامت در ده استان بحث پزشک خانواده را اجرایی کرده است که استان ما هم از مهر این کار را آغاز کرده که ۱۸۰ پزشک در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

این مقام مسئول یادآور شد: مردم با مراجعه به 91 دفتر پیشخوان طرف قرداد با بیمه سلامت می‌توانند پزشک خانواده خود را انتخاب کنند.

وی در خصوص ساختمان بیمه سلامت در شهرستان‌ها گفت: آخرین زمینی که در هجدهمین شهرستان یعنی مرند کلنگ زنی شد، در زمینی به مساحت 340 متر است که پیمانکار شروع به کار کرده و اگر شرایط جوی تاخیری پیش نیاورد، خرداد ماه افتتاح خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان در پاسخ به سوال خبرنگار آناج در خصوص همپوشانی دفترچه بیمه توضیح داد: تا زمانی که داده‌ها مجزا و کاغذی است احتمال همپوشانی دفترچه‌ها وجود دارد اما این قول را می‌دهیم اگر مشکل خاصی پیش نیاید تا پایان سال دیتا کامل یک دست شده و آمار از نظر شفافیت تکمیل شود.

وی در خصوص پوشش داروهای بیماران سرطانی خاطرنشان کرد: در بحث داروهای بیماران سرطانی سازمان اعلام آمادگی برای خدمات بیشتر را کرده است و سال گذشته ۳۵۰ میلیارد ریال برای هزینه داروها پرداخت شده است.

گفتنی است؛ وحید مجیدی در هفته گذشته به عنوان مدیرکل نمونه سازمان بیمه سلامت در کشور معرفی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *