• 9:58 قبل از ظهر

  • 1399-09-23

  • کد خبر: 1859

دوغو پرنچک رهبر حزب وطن ترکیه:

وابستگان به آمریکا و اسرائیل بین ایران و ترکیه فتنه ایجاد می‌کنند

رهبر حزب وطن ترکیه با اشاره به تنش‌های اخیر بین ایران و ترکیه اظهار داشت: اشخاص و رسانه‌هایی که خود را "اصلاح‌طلب" معرفی می‌کنند و وابسته و دلبسته به استکبار هستند کمپین دشمنی با ترکیه و اردوغان به راه انداخته‌اند که اسرائیل هم از این کمپین حمایت می‌کند.

اختصاصی ترکیه و قفقاز آناج؛ دوغو پرینچک رهبر حزب وطن ترکیه در حساب توییتری خود با اشاره به تنش‌های اخیر بین ایران و ترکیه اظهار داشت:

“اردوغان رئیس‌جمهور کشورمان در سخنرانی و شعرخوانی در رژه باکو هیچ قصد و غرضی علیه ایران نداشت و سوءتفاهم ایجادشده است. برخی جریانات استکباری تلاش می‌کنند از این فرصت استفاده کرده و بین ایران و ترکیه فتنه و نفاق ایجاد کنند.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در نشست خبری مشترک با الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان در باکو با تأکید بر اینکه ترکیه و آذربایجان به دنبال صلح پایدار در منطقه هستند، اعلام کردند که آماده تشکیل یک ساز و کار منطقه‌ای شش‌گانه متشکل از آذربایجان، ترکیه، روسیه، ایران، گرجستان و حتی ارمنستان هستند.

این پلتفرم اهمیت زیادی برای ایران و ترکیه دارد که بایستی به طور گسترده در رسانه‌ها و مطبوعات ایران به آن پرداخته شود.

اما متأسفانه این موضوع در ایران فقط توسط چهره‌های ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی مطرح می‌شود و اشخاص و رسانه‌هایی که خود را “اصلاح‌طلب” معرفی می‌کنند و وابسته و دلبسته به استکبار هستند این موضوع را بایکوت و کمپین دشمنی با ترکیه و اردوغان به راه انداخته‌اند که اسرائیل هم از این کمپین حمایت می‌کند.

در کمپین دشمنی با ترکیه و اردوغان، حکومت و مسئولان ایران و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور ندارند.

برای خنثی‌سازی این فتنه بایستی در کنار هم باشیم، چراکه آمریکا و اسرائیل در پشت پرده این کمپین دشمنی قرار دارند.

اتحاد روسیه، ایران، ترکیه و آذربایجان و جذب ارمنستان و گرجستان می‌تواند همه نقشه‌های آمریکا در قفقاز، آسیای غربی و مدیترانه شرقی را نقش بر آب کند.

آغاز شکست‌های منطقه‌ای آمریکا با پیروزی آذربایجان آغاز شده و ادامه خواهد داشت.”

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *