• 8:07 بعد از ظهر

  • 1400-07-21

  • کد خبر: 17620

الهام علی‌اف: اسرائیل بهانه‌ای برای بی‌اعتباری آذربایجان است!

رئیس‌جمهور آذربایجان درباره تنش‌های اخیر بین ایران و آذربایجان اظهار داشت: همه اتهامات علیه آذربایجان در ارتباط با آوردن اسرائیل به سرزمین‌های آزاد شده را رد می‌کنم و آن بهانه‌ای است تا آذربایجان را برای مخاطبان داخلی بی‌اعتبار کنند.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی لا-رپوبلیکا درباره تنش‌های اخیر بین ایران و آذربایجان اظهار داشت:

دلیل اتفاقات اخیر با ایران بسیار ساده است. آذربایجان می‌خواهد با احترام در مورد مرزهایش رفتار شود. جاده‌ی بین برخی از شهرهای ارمنستان از خاک آذربایجان می‌گذرد. ما متوجه شدیم که از این جاده برای حمل غیرقانونی کالاها به قره‌باغ به عنوان قلمرو ما استفاده می‌شود. این غیرقابل‌قبول است. پیام ما به ایران بسیار ساده بود: بس کنید!

ما در موقعیتی نبودیم که دولت ایران را مقصر بدانیم. متوجه شدیم که برخی شرکت‌های خصوصی این کار را انجام می‌دهند. با این حال، ما درخواست کردیم که آن را متوقف کنند. اما اتفاق خوبی نیفتاد.

بنابراین ما در اولین فرصت، همه اتهامات علیه آذربایجان در ارتباط با آوردن اسرائیل به سرزمین‌های آزاد شده را رد می‌کنیم. این اتهامات بی‌اساس است. این فقط بهانه‌ای است تا آذربایجان را برای مخاطبان داخلی بی‌اعتبار کنند. همه می‌توانند بروند و ببینند که در آنجا اصلاً حیات و زندگی وجود ندارد. همه چیز نابود شده است.

ما می‌خواهیم با همه کشورها و قبل از هر چیز با همسایگان خود روابط دوستانه داشته باشیم. همواره وقتی در مورد اولویت‌های سیاست خارجی آذربایجان صحبت کرده‌ام، گفته‌ام که اولویت ما روابط با کشورهای همسایه است. ما توانسته‌ایم روابط خود را با دولت قبلی ایران در عرض 8 سال به بالاترین سطح ممکن برسانیم.

اظهارات علی اف درباره نبود اسرائیل در نزدیکی مرزها در حالی بیان می‌شود که مدتی پیش در شهر مرزی جبرائیل حضور پیدا کرد و از پهپادهای ساخت اسرائیل در این منطقه بازدید کرده و با آنها عکس یادگاری گرفت.

همچنین حضور شرکتهای اسرائیلی در خاک جمهوری آذربایجان تحت عنوان کارخانه‌‌‌های لبنیات و ساخت شهرک‌‌‌های هوشمند از قول خود مقامات صهیونیستی بارها عنوان شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    پاشینیان بیاید و در تهران و در سالروز قتل عام مردم شیعه و مسلمان خوجالی عکس و سلفی یادگاری بگیرد و انتظار داشته باشیم که آذربایجان هم با اجازه شما(ایران) دوستانش را انتخاب نماید. یک سوزن به خودمان بزنیم و یک جوالدوز به دیگران… براحتی با این اخبار کذب با آبروی کشورمان بازی نکنیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *