• 3:55 بعد از ظهر

  • 1400-07-03

  • کد خبر: 16626

حواشی ادامه دار یک مصاحبه؛

توضیح درباره خودرو مگان

در اطلاعیه جدید دفتر امام جمعه سابق تبریز آمده است: «خودروی مگان مونتاژ داخل تا سال ۹۲ در شرکت پارس‌خودرو تولید می‌شد لذا خودروی داخلی محسوب می‌شود. همچنین اتومبیل مگان که مدت کوتاهی ایشان از آن استفاده می‌کرده شخصی نبود.»

گروه سیاسی آناج؛ جنجال و حواشی مصاحبه آیت الله مجتهد شبستری امام جمعه سابق تبریز و عضو مجمع تشخیص با یکی از سایت‌های پایتخت همچنان ادامه دارد. چند روز پیش بود که سایت برنا، در مصاحبه‌ای به نقل از آیت الله شبستری نوشته بود:«برای جمهوری اسلامی‌زننده است افرادی سوار ماشین‌های خارجی شوند و از ماشین‌های تولید داخلی استفاده نکنند، این دون شان جمهوری اسلامی‌است.»

این سخنان با واکنش کاربران فضای مجازی همراه بود. اما خبرگزاری برنا بعدها این خبر را تکمیل و به نقل از امام جمعه سابق نوشت: «باید تولید داخلی انبوه شوند و کیفیت خودروها مرغوب، بی‌نقص و قیمت‌ها متناسب شود. مردم حتی‌الامکان از خودروهای داخلی استفاده کنند.»

این پایان ماجرا نبود، دفتر آیت الله شبستری پس از واکنش کاربران فضای مجازی اطلاعیه‌ای صادر و عنوان داشت: «در مصاحبه‌ای که با خبرگزاری برنا انجام گرفت، موضع ما نسبت به واردات از این حیث که باید به طور جدی از تولید خودرو داخلی به شرط ارتقاء کیفیت لازم حمایت و از وارد کردن خودروهای خارجی که نوعاً موجب تجمل گرایی در جامعه هستند جلوگیری شود، بوده است. اما چنانچه دولت محترم و مجلس شورای اسلامی‌با توجه به مصالح کشور، رفع انحصار و حمایت از مصرف‌کنندگان به این نتیجه برسند که باید خودرو از خارج وارد شود، این جانب با این نظر دولت و مجلس موافق هستم.»

چند روزی از این حواشی سپری شده بود که دفتر آیت الله شبستری، مجددا در اطلاعیه‌ای به انتقادات کاربران فضای مجازی که استفاده امام جمعه تبریز از خودرو مگان را خلاف منش رفتاری و اظهارات او تلقی کرده‌ بودند پیامی‌منتشر کرد. در پیام دفتر آیت الله شبستری آمده است: «خودروی مگان مونتاژ داخل تا سال ۹۲ در شرکت پارس‌خودرو تولید می‌شد لذا خودروی داخلی محسوب می‌شود. همچنین اتومبیل مگان که مدت کوتاهی ایشان از آن استفاده می‌کرده شخصی نبوده و فرد خیری آن را به مصلای تبریز هدیه کرده بود و اینک در اختیار همان مصلا است و آیت‌الله مجتهدشبستری بیش از چهار سال است که برای ایاب و ذهاب از پژوپارس استفاده می‌کند.»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *