• 7:04 بعد از ظهر

  • 1400-06-31

  • کد خبر: 16487

روسیه: ادعای اردوغان در آستانه دیدار با پوتین تأسف‌آور است

کاخ کرملین می‌گوید ادعاهای رئیس‌جمهور ترکیه درباره کریمه آن هم در آستانه دیدار با همتای روس، مایه تأسف است.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین، امروز چهارشنبه از بابت اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه، در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی‌سازمان ملل متحد، ابراز تأسف کرد.

اردوغان گفته بود که شبه‌جزیره کریمه که طی یک همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد؛ بخشی از تمامیت ارضی اوکراین است.

پسکوف در واکنش به این اظهارنظر، گفت: متأسفیم که این اظهارات هم‌زمان با تدارک سفر اردوغان به روسیه، بیان شده است.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در پاسخ به اینکه مخاطب اظهارات اردوغان چه کسی بوده است؛ افزود: قطعاً ما هدف این اظهارات بوده‌ایم.

ترکیه در راستای تأمین منافع تاتارهای کریمه، الحاق این شبه‌جزیره به روسیه را به رسمیت نمی‌شناسد حال آنکه این رویکرد با موضع ناتو که ترکیه هم عضوی از آن است؛ همخوانی دارد.

از طرفی، اردوغان قرار است در ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) برای دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه عازم این کشور شود و بعید است تا آن موقع، روس‌ها اظهاراتش را درباره کریمه فراموش کنند.

پسکوف دیروز هم گفته بود که مسکو ادعاهای آنکارا را مبنی بر نامشروع و غیرقانونی بودن رأی‌گیری پارلمان روسیه در شبه‌جزیره کریمه نمی‌پذیرد و این مسئله را آشکارا به شرکای ترکیه‌ای اعلام می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    چون از حق مردم کریمه و تمامیت ارضی اوکراین و تجاوزگری روسیه سخن گفته، روسیه ناراحت شده است….عیبی ندارد…خدا بزرگ است و انتقام خود را از مظلومین خواهد گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *