• 6:32 بعد از ظهر

  • 1400-06-31

  • کد خبر: 16481

صادرات گاز روسیه به ترکیه سه برابر شد

وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد که این کشور در حال مذاکره برای بستن قراردادهای جدید گازی با روسیه است. گازپروم اعلام کرده که صادرات گاز روسیه به ترکیه سه برابر شده است.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد که این کشور در حال مذاکره برای افزایش واردات گاز از کشورهایی نظیر روسیه است.

آلپ‌آرسلان بایراکتار، وزیر انرژی ترکیه طی گفتگو با خبرنگاران در حاشیه کنفرانس گازتک در دبی گفت: امسال سال سختی برای همه ما خواهد بود، اما ما در شرایط خوبی در ارتباط با تامین کنندگان گاز خود نظیر آذربایجان و روسیه هستیم.

وی تاکید کرد: ترکیه در حال مذاکره برای بستن قراردادهای جدید برای واردات بیشتر گاز است؛ چراکه برخی قراردادها از جمله قرارداد با شرکت گازپروم روسیه اواخر امسال منقضی می‌شود.

وزیر انرژی ترکیه می‌گوید: این کشور با دیگر کشورهای صادرکننده گاز هم در حال مذاکره برای بستن قراردادهای احتمالی است.

بنا به گفته بایراکتار، ترکیه می‌خواهد در آینده نزدیک یک قرارداد بلندمدت ترانزیت گاز با روسیه ببندد.

به گفته این وزیر ترک، این کشور همچنین علاقمند به واردات LNG است، اما در خصوص روسیه واردات از طریق خط لوله برای این کشور اولویت دارد.

وزارت انرژی ترکیه می‌گوید:‌ انتظار می‌رود مصرف گاز به سالانه 60 میلیارد مترمکعب برسد و این رقم در آینده نزدیک از 70 میلیارد مترمکعب خواهد گذشت.

هم اکنون بخش قابل توجهی از گاز صادراتی روسیه به ترکیه از طریق خط لوله ترک استریم که از دریای سیاه عبور می‌کند انجام می‌شود.

بنا به اعلام شرکت گازپروم این شرکت در 6 ماه نخست امسال صادرات خود به ترکیه را سه برابر کرده و به بیش از 14 میلیارد مترمکعب رسانده است.

انتهای پیام/

کلید واژه‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *