• 12:59 قبل از ظهر

  • 1400-06-28

  • کد خبر: 16271

در جلسه شورای برنامه ریزی استان؛

طرح کریدور خلاق محور تبریز- سهند تصویب شد

طرح کریدور خلاق محور تبریز- سهند در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌ی آذربایجان شرقی تصویب شد.

به گزارش آناج به نقل از روابط عمومی‌استانداری آذربایجان شرقی، طرح کریدور خلاق محور تبریز- سهند در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌ی آذربایجان شرقی تصویب شد.

این طرح با هدف حفظ و احیای هویت فراشهری تبریز و بر مبنای کاربری‌های فراشهری با گرایش گردشگری و دانش‌بنیان تدوین شده است.

استاندار آذربایجان شرقی درخصوص این طرح گفت: هرگونه ساخت‌وساز، تغییر کاربری و صدور مجوز در محور تبریز- سهند باید براساس این طرح انجام شود.

محمدرضا پورمحمدی با اشاره به برخی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این محور حتی قبل از افتتاح بزرگراه تبریز- سهند گفت: با تصویب این طرح از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و ایجاد کاربری‌های برنامه‌ریزی‌نشده جلوگیری می‌شود.

وی همچنین خواستار توجه ویژه به سهم فعالیت‌های دانش‌بنیان در این طرح شد.

طرح کریدور خلاق محور تبریز- سهند از مصوبات کارگروه امور زیربنایی، توسعه شهری و روستایی، آمایش سرزمین و محیط زیست استان بود که در این جلسه به تصویب رسید.

چهار مورد دیگر از مصوبات این کارگروه ازجمله طرح جامع شهر میانه و اصلاح میدان ورودی شهر بستان‌آباد نیز در این جلسه تصویب شد.

در جلسه امروز شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌ی استان همچنین گزارش عملکرد کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان و برنامه‌های آتی این کارگروه ارائه شد.

تصویب برنامه مدیریت مناطق چهارگانه محیط زیست استان و تصویب توزیع اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور، از دیگر نتایج جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بود.

کلید واژه‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *