• 12:41 قبل از ظهر

  • 1400-06-28

  • کد خبر: 16268

سخنگوی وزارت امور خارجه:

باکو رانندگان ایرانی را فوراً آزاد کند

خطیب‌زاده در پاسخ به سؤالی دو راننده‌ای که در جمهوری آذربایجان در بازداشت هستند، اظهار داشت: سفارت این موضوع را پیگیری کرده و انتظار از جمهوری آذربایجان است که فوراً این دو نفر را آزاد کرده و اجازه دهند به مسیر خود ادامه دهند.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در کنفرانس خبری امروز در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره مانور نظامی‌سه‌جانبه پاکستان، آذربایجان و ترکیه در خاک جمهوری آذربایجان گفت: همان طور که هفته گذشته هم گفتم این موضوع در دست بررسی است و در زمان مقتضی تصمیم خود را اعلام خواهیم کرد. آنچه مسلم است کشورهای همسایه دریای خزر باید به تعهدات خود ذیل کنوانسیون کشورهای ساحلی دریای خزر پایبند باشند و اجازه ندهند نیروی نظامی‌کشورهایی که همسایه دریای خزر نیستند در خاکشان حضور یابند. این یک تعهد است که باید همه کشورهای همسایه دریای خزر به آن پایبند باشند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اتفاقاتی که برای رانندگان ایرانی کامیون‌های ترانزیتی در آذربایجان به وجود آمده است نیز گفت: سفارت ما در همان لحظات اول این کار را پیگیری کرده، از دولت آذربایجان انتظار داریم که همکاری‌های لازم را انجام دهد و دو راننده‌ای که بازداشت شده‌اند را آزاد کند و به ایران برگرداند. قرار است در این زمینه جلسات مقتضی برگزار شود تا یک راه حل پایدار در این خصوص برسیم که به زودی این جلسات انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *