• 10:21 بعد از ظهر

  • 1400-06-25

  • کد خبر: 16170

فرمول‌های بازگرداندن مرد مافیایی ترکیه به کشور

روزنامه‌نگار شناخته‌شده مخالف دولت اردوغان، با انتشار ویدئویی در کانال یوتیوبی خود از تلاش‌های دو گروه متفاوت در آنکارا برای ساکت کردن سدات پکر مرد مافیایی و جنجالی ترکیه در ماه‌های آینده خبر داد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ صباح‌الدین اونکیبار، روزنامه‌نگار شناخته‌شده مخالف دولت اردوغان، با انتشار ویدئویی در کانال یوتیوبی خود از تلاش‌های دو گروه متفاوت در آنکارا برای ساکت کردن سدات پکر مرد مافیایی و جنجالی ترکیه در ماه‌های آینده خبر داد.

به ادعای اونکیبار یک گروه که مخالفان سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه هستند در پیامی‌به پکر که با هدف قرار دادن سلیمان سویلو حزب حاکم را تحت فشار قرار داده بود، از او خواسته‌اند تا سکوت کند. در مقابل حزب حاکم نیز سویلو را در ماه‌های آینده از قدرت برکنار خواهد کرد. پس از برکناری سویلو، پکر به ترکیه بازگشته برای چند ماه مختصر در زندان مانده و پس از آن به فعالیت عادی خود بازخواهد گشت.

اما در مقابل، لابی متعلق به سویلو نیز در حال رایزنی با طرف اماراتی است تا پکر به دولت ترکیه تحویل داده شود.

سویلو و تیم او تلاش دارند تا با برگرداندن پکر به ترکیه و محکوم کردن او به نوعی اعاده حیثیت کنند. حتی در مقابل این معامله دو عضو اخوان المسلمین که امارات به اتهام جاسوسی خواستار دستگیری و تحویل آن‌ها به ابوظبی بوده است دستگیر و به امارات منتقل شده‌اند.

سویلو برای اینکه امکان خروج پکر از امارات وجود نداشته باشد پاسپورت او و همراهانش را ابطال کرده است.

حزب حاکم ترکیه در هراس است که با نزدیک شدن به انتخابات، پکر بار دیگر دست به افشاگری بزند و این افشاگری‌ها سبد رأی حزب را تحت تأثیر شدید قرار دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *