• 1:04 بعد از ظهر

  • 1400-06-20

  • کد خبر: 15890

امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

لزوم توجه جدی به سیره فکری و عملی شهید مدنی

امام جمعه تبریز گفت: اتحاد و انسجام مسلمانان، رعایت موازین اسلامی در فعالیت‌های سیاسی، گسترش عدالت اجتماعی و توجه به استقلال اقتصادی از موضوعات مهمی است که در آرای شهید مدنی مشاهده می‌شود.

به گزارش آناج، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز و نمایده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به بیستم شهریور ماه، سالروز شهادت عارفانه دومین شهید محراب تاریخ انقلاب اسلامی‌شهید مدنی اظهار داشت: آیت‌الله مدنی هم از بُعد عملی و هم از جنبه نظری در تعالی ارزش‌های اسلامی‌کوشید و خود را مطیع محض ولی‌فقیه می‌دانست و بر اطاعت همگان از ولی فقیه نیز تاکید می‌کرد.

وی ادامه داد: آیت الله مدنی بر حکومت عدل اسلامی‌تاکید داشت و معتقد بود این حکومت سبب می‌شود انسان‌ها زودتر به اهدافشان دست پیدا کنند.

آل هاشم گفت: اتحاد و انسجام مسلمانان، رعایت موازین اسلامی‌در فعالیت‌های سیاسی، گسترش عدالت اجتماعی و توجه به استقلال اقتصادی از موضوعات مهمی‌است که در آرای شهید مدنی مشاهده می‌شود.

وی افزود: فرار تاریخی شش اسیر فلسطینی، نشان می‌دهد رژیم خبیثی که برای ایران خط و نشان می‌کشد و سخن از طرح ” هزار ضربه چاقو” می‌گوید ضعیف‌تر از آن است که تصور می‌شود، او مصداق همان تمثیل ماندگار سیدحسن است که گفت این رژیم از لانه عنکبوت سست‌تر است.

امام جمعه تبریز ابراز داشت: در انتخابات آتی عراق آنچه مهم است سربرآوردن نسلی بیدار از جوانان و مردم عراق است که به‌برکت شهدا به‌ بیداری مبارکی دست یافته‌اند که امید پیروزی گفتمان ناب مقاومت در عراق را دوچندان می‌کند.

آل هاشم در پایان گفت: تسلیم نشدن در برابر حاکم ظالمی‌که دین خدا را بازیچه شهوات و نفسانیات خود قرار داده است؛ اطاعت از دستور حق تعالی است و صبر در برابر این اطاعت؛ حرکتی در شأن امام عاشورا و اصحاب عاشورایی حضرت است.

کلید واژه‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *