• 11:33 قبل از ظهر

  • 1400-06-08

  • کد خبر: 15485

مس سونگون به کمک تراکتور می‎‌آید/ نماینده ورزقان: پرشورها نگران نباشند

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی‌گفت: مردم و هواداران عزیز تراکتور نگران نباشند، زیرا ما از همه امکانات موجود برای کمک به این تیم پرطرفدار و مردمی‌در چارچوب برنامه‌های فرهنگی – ورزشی مجتمع مس سونگون استفاده خواهیم کرد.

به گزارش آناج، اللهوردی دهقانی در گفت‌وگو با ایرنا با تقدیر از حمایت‌های همه جانبه امام جمعه تبریز، فرمانده سپاه عاشورا و دست‌اندرکاران قبلی و فعلی تیم تراکتور و هواداران پرشور آن افزود: با توجه به اینکه توسعه کمپ ورزشی از جمله طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون است، برای بهره‌گیری از این امکان در راستای حمایت از تیم فوتبال تراکتور جهت تداوم درخشش آن در میادین ملی و بین‌المللی تلاش می‌کنیم.

وی تاکید کرد: بدیهی است که برطرف شدن مسایل حقوقی و مالکیتی تیم ریشه دار و مردمی‌تراکتور به عنوان یکی از پشتوانه‌‌‌های اصلی فوتبال ایران، هر گونه کمک حمایتی شفاف و دایمی‌به آن را تسهیل می‌کند.

وی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تیم تراکتور را تحت مالکیت همه مردم آذربایجان با حمایت مالی مجتمع مس سونگون قرار دهیم.

دهقانی ادامه داد: بنده مصمم به پیگیری این هدف هستم و امیدارم همه مردم، هواداران و مسوولان در این مسیر، مرا کمک و حمایت کنند.

وی با بیان اینکه گفت‌وگوهایی نیز با مسوولان استانی و ملی در این زمینه داشته‌ام، اضافه کرد: امیدوارم با حمایت‌ها و کمک‌های نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز، فرمانده سپاه عاشورا و مسوولان شرکت صنایع ملی مس ایران، بتوانیم راه حل پایداری برای تثبیت وضعیت تراکتور، به ویژه از نظر تامین منابع مالی، پیدا کنیم.

دهقانی با اشاره به اینکه تراکتور، نماد فوتبال خطه آذربایجان و ایران اسلامی‌است، بر ضرورت هم‌افزایی مسوولان استانی و ملی برای حل مشکلات این تیم بزرگ و پرهوادار شناخته شده تاکید کرد.

وی با اشاره به تاکید اخیر امام جمعه تبریز بر ضرورت کمک مسوولان به هواداران تیم تراکتور، ادامه داد: اینجانب با تمام توان برای اجابت این تاکید در معیت مسوولان دیگر نهادهای مرتبط با ورزش آذربایجان‌شرقی و نیز در سطح ملی تلاش خواهم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم برای حمایت مالی پایدار از تیم تراکتور، بتوان کمک کرد تا این تیم قدیمی‌در جایگاه شایسته خود قرار گیرد و به افتخارآفرینی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی ادامه دهد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی، تحقق این مهم را در قالب توسعه برنامه‌ها و فعالیت‌های باشگاه فرهنگی – ورزشی مس سونگون ممکن دانست.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون در دولت قبلی دچار مشکل شده بود، گفت: در تلاشیم با توجه به شروع به کار دولت جدید، به زودی این طرح‌ها را با اولویت احداث کارخانجات ذوب و تولید کنسانتره، اجرایی بکنیم.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت شناسایی شده معدن مس سونگون به چهار میلیار تن افزود: بر این اساس در تلاش هستیم که با ۲ برابر کردن ظرفیت طرح‌‌‌های توسعه مجتمع مس سونگون، ظرفیت کارخانه ذوب را به ۴۰۰ هزار تن در سال و کنسانتره را به ۶۰۰ هزار تن افزایش دهیم.

دهقانی تاکید کرد: ان‌شاءالله به زودی و توجه به تغییر و تحولی که در دولت در حال انجام است، اجرای طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون در هر دو بخش فنی و فرهنگی – ورزشی را عملیاتی خواهیم کرد.

تیم فوتبال تراکتور با بیش از ۵۰ سال قدمت و به عنوان یکی از پرهوادارترین تیم‌‌‌های ایران و قاره آسیا، فصل گذشته لیگ برتر را با رتبه چهارمی‌به پایان برد.

گفته می‌شود این تیم که هم‌اکنون در مالکیت بخش خصوصی است، با انباشت بدهی ۳۰ میلیارد تومانی مواجه است که دلیل آن عدم توان بخش خصوصی برای رقابت با تیم‌‌‌های فوتبال برخوردار از بودجه‌‌‌های دولتی می‌باشد.

هواداران تراکتور که به دلیل ثبات قدم در حمایت از این تیم در ادبیات فوتبالی ایران به «تی‌تی‌ها» شهرت دارند، در هفته‌‌‌های اخیر در چند نوبت با اجتماع مقابل ساختمان هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی، مجتمع تراکتورسازی ایران در تبریز و بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، خواستار تعیین تکلیف و حمایت جدی از تراکتور شده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *