• 11:00 قبل از ظهر

  • 1400-05-18

  • کد خبر: 14607

سیل وحشتناک در شهرستان کلیبر؛

سه فوتی و دو مفقودی در سیل بی‌سابقه/ بسیج تمامی‌امکانات استان

بارش شدید باران و سیل عصر امروز چهره روستاها و برخی مناطق شهرستان کلیبر را دگرگون کرد.

به گزارش آناج، جاری شدن سیل وحشتناک و بی سابقه در شهرستان کلیبر از روز گذشته خسارت جانی و مالی فراوانی به اهالی این شهرستان وارد کرده است.

سیل درروستای موتاللیق، روستای متعلق – سئلین، بند ارسباران، روستای پیغام در بخش مرکزی کلیبر، روبروی تصفیه خانه شهید لشگری شهرستان کلیبر و از کار افتادن تصفیه‌خانه‌ شهید لشکری و آسیب زیاد به تأسیسات، مزارع و باغات گزارش شده است.

وحید شادی نیا سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی گفت: تاکنون فوت سه نفر 13، 15 و 60 ساله و مفقود شدن دو نفر گزارش شده است و تمام نیروهای امدادی در حال فعالیت هستند.

محمدباقر، هنر مدیرکل مدیرت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: به تمامی‌مدیران دستگاه‌های خدمت‌رسان اعلام کرده ایم هر امکاناتی که نیاز باشد باید تهیه و به منطقه سیل زده کلیبر ارسال کنند و اکنون نیز تمامی‌اعضای ستاد بحران شهرستان به صورت میدانی حاضر هستند.

وی ادامه داد: در اثر وقوع این سیل، ۹ دستگاه خودوری سواری و نیسان، دو دستگاه تراکتور، ادوات کشاورزی، راه‌‌‌های روستایی، سه پل، مزارع و باغات خسارت زیادی دیده است و همچنین چندین منزل مسکونی نیز دچار آبگرفتگی شده است.

هنربر با بیان اینکه تیم‌های تجسس به همراه سگ‌های زنده یاب در حال اعزام به منطقه هستند، افزود: چهار دستگاه لودر و بولدوزر توسط اداره کل راهداری اعزام شده و برای پل‌های تخریب شده نیز باکس تعبیه خواهد شد.

مدیرکل مدیرت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی یادآور شد: نیروهای سپاه و بسیج از روز گذشته در منطقه حضور دارند و فعلا به اندازه کافی نیرو وجود دارد و اگر نیاز باشد به نیروهای ارتش نیز اعلام خواهیم کرد تا برای تجسس افراد مفقود شده کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *