• 2:29 بعد از ظهر

  • 1400-05-17

  • کد خبر: 14584

گزارش آناج از جزئیات جلسه شورای شهر تبریز؛

گزینه‌های دبیری برای شهرداری تبریز!/ تعیین مشاور حقوقی تا 15 روز

جلسه امروز شورا با تجلیل از خانواده شهدا و خبرنگاران و ادامه غیرعلنی جلسه برای انتخاب شهردار به پایان رسید.

به گزارش آناج، جلسه امروز شورای شهر تبریز با تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و خبرنگاران حاضر در شورا آغاز شد. در ادامه شهرام دبیری، عضو شورای شهر تبریز در سخنان میان دستور اظهار داشت: باید در شورا کسانیکه از نظر سواد، سوابق و معیارهای دیگر توانایی شهردار شدن دارند را معرفی و از میان آنها شهردار را انتخاب کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش کنیم شهردار قوی انتخاب کنیم که در پیشبرد اهداف قدم بردارند، گفت: کسانی مثل اکبر غفاری، جمشید تقی‌زاده و یا سعید محمد که ارتباطات کشوری دارند را می‌توان برای شهرداری انتخاب کرد.

عضو شورای شهر تبریز درخصوص وضعیت کرونا در کشورمان نیز عنوان کرد: در بحث اپیدمی‌کرونا در ایران حدود چهار میلیون نفر مبتلا و ۹۲ هزار فوتی داریم که شیب فوتی در کشورمان رو به افزایش است، واکسیناسیون ایمنی کامل را نمی‌دهد بلکه بعد از دو دوز امکان ابتلا وجود دارد اما بیماری خفیف است.

تعیین مشاور حقوقی تا 15 روز آینده

در ادامه دستورجلسه اول؛ تعیین مشاور حقوقی بررسی شد که دبیری در این خصوص اظهار داشت:  برای اینکه روال قانونی جلسات به مشکل برنخورد آقای فرهودی بماند تا بعد از سه ماه فرد جدید سرکار بیاید.

روح الله رشیدی هم با پیشنهاد جوانگرایی عنوان کرد: اوایل شورا است و هنوز پیک لوایح آغاز نشده و می‌توان از بین جوانان حقوقی یک نفر را انتخاب کنیم.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد که برای چندماه دیگر بماند بهتر است آقای فرهودی بماند چون در پیک لوایح نفر تازه به مشکل می‌خورد.

فریدون بابایی‌اقدم هم یادآور شد: با نظر آقای رشیدی موافقم و آقای عاشقی فعلا در جلسات باشند تا لوایح قانونی باشد و مشکلی در هیئت تطبیق پیش نیاید.

حجت‌الاسلام رسول برگی هم پیشنهاد کرد: یک فرجه زمانی برای انتخاب فرد جدید بدهیم و فعلا آقای فرهودی کار را ادامه دهند.

در نهایت اعضای شورای ششم‌ شهر تبریز در جلسه امروز تصمیم گرفتند تا ۱۵ روز آتی، مشاور جدید حقوقی شورای ششم تعیین گردد و موافقت خود را برای تداوم فعالیت ۴۵ روزه فرهودی نیا – مشاور پیشین حقوقی شورا – نیز اعلام نمودند تا مشاور جدید از تجربیات وی بهره مند گردد.

راه اندازی مجتمع رسانه‌ای

روح الله دهقان نژاد با اشاره به تدوین طرح شفافیت و حمایت از رسانه‌‌‌های تبریز در مدیریت شهری گفت: مقرر شد این سند به شورا ارائه شده و درکمیسیون تخصصی بررسی گردد تا از طرف شورای شهر اعمال شود.
وی با بیان اینکه تبریز در حوزه رسانه صاحب سبک است گفت: تبریز بعد از تهران با دارا بودن ۵۶۰ رسانه در جایگاه دوم کشور قراردارد که باید در این حوزه فعالت گسترده انجام شود.
عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه باید کمک حال رسانه‌ها بود گفت: در گذشته کمک هایی که شهرداری از رسانه‌ها می‌کرد براساس عدالت نبود که طرح جامع شفافیت و حمایت از رسانه ها  موجب برقراری عدالت در حمایت از رسانه‌ها خواهد شد.
وی با بیان اینکه مقرر شد تا زمانیکه طرحی برای احداث مجتمع رسانه‌ای تبریز آماده شود و در بودجه لحاظ گردد یکی از اماکن شهرداری برای اختصاص به رسانه‌ها تعلق یابد گفت: برخی از رسانه‌ها ماهیانه مبالغ بالایی برای اجاره‌بها پرداخت می‌کنند که این موضوع باعث می‌شود حمایت اصولی از رسانه‌ها تحقق یابد تا آنها نیز بازوی رسانه‌ای مدیریت شهری باشند و جایی که مدیران شهری نمی‌توانند کمک حال ما باشند.

ادامه جلسه شورا برای گفت‌وگو در خصوص انتخاب شهردار به صورت غیرعلنی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *