• 8:47 قبل از ظهر

  • 1400-05-10

  • کد خبر: 14347

گزارش آناج از جزئیات جلسه شورای شهر تبریز؛

تصویب قرارداد فیمابین شهرداری و تاکسی‌های اینترنتی

جلسه امروز شورای شهر تبریز با تصویب قراردادوفیمابین شهرداری تبریز و تاکسی‌های اینترنتی آغاز شد.

به گزارش آناج، اواین دستور جلسه امروز بررسی لایحه شهرداری تبریز درخصوص صدور مجوز قرارداد فیمابین شـهرداری تبریز و شـرکت‌های تاکسـی اینترنتی برابر دستورالعمل نظارت بر مسافربر‌های اینترنتی ابلاعی وزارت کشور بود که سونیا اندیش در این خصوص اظهار داشت: در تاکسی‌ها معمولی شما نام و پلاک تاکسی را نمی‌دانید در حالیکه در بحث اینترنتی امنیت بیشتر از تاکسی‌های معمولی است.

وی ادامه داد: البته یکسری مشکلات در خصوص تاکسی اینترنتی رخ داده که به جای مسافر وسیله حمل شده و این وسیله گم یا معیوب شده است و کسی عهده‌دار نیست در حالیکه در تاکسیرانی اگر کسی وسیله‌ای را جا بگذارد به تاکسیرانی مراجعه می‌کند.

غلامحسین مسعودی ریحان هم در این خصوص ابراز داشت: این تاکسی‌ها آیا قرار است که با اسنپ قرارداد ببندد و ۱۵ درصد قرارداد را به شرکت بدهند؟

فرج محمد قلیزاده هم با بیان اینکه آیا کا قرار است که واقعا بر تاکسی‌های اینترنتی نظارت کنیم یاخیر، عنوان کرد: ما برای صدور مجوز رانندگان تاکسی چندین مرحله را می‌گیریم اما آیا قرار است برای رانندگان اینترنتی هم اینگونه باشیم یا فقط وظیفه حل اختلاف داریم؟

محمدحسن اسوتچی هم با اشاره به اینکه بهتر است نام نظارت را برداریم،گفت: بهتر است نام نظارت را برداریم چون سابقه خوبی در نظارت نداریم و بیشتر از این واژه را بی‌حرمت نکنیم.

در نهایت این لایحه با موافقت اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

صدور مجوز فرهنگسراهای خصوصی برعهده کیست؟

دستورجلسه بعدی بررسی نـامه فرماندار شهرستان تـبریز درخصوص مصوبه جلسه با موضوع اصلاحیه آیین نامه فرهنگسراهای خصوصی بود که حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در این خصوص ابراز داشت: از اعضای شورا پنجم تشکر ویژه دارم که در حوزه فرهنگ دغدغه و مصوبات خوبی داشتند، در موضوع فرهنگسراهای خصوصی بخش بزرگی از کارهای فرهنگی را برعهده دارند و ایرادی که گرفته شده این است که باید ارشاد مجوز آنها را صادر کند.

وی ادامه داد: ما به ۱۹ فرهنگسرای خصوصی مجوز دادیم که در این ایام کرونا متضرر شده‌اند و به همین دلیل از آقای ناظمی‌هم درخواست داریم که در صدور مجوز به ما کمک کنند.

شهرام دبیری هم با اشاره به ایراد فرمانداری گفت: باید لایحه را اینگونه اصلاح کنیم که اگر نیاز به مجوز جای دیگری هم باشد فرهنگسراها باید از آنجا هم مجوز بگیرند و مصوبه ماهم منافاتی با این کار ندارد.

وی ادامه داد: ایراد فرمانداری درباره این بوده که چه کسی مسئول صدور مجوز است پس ما فقط امکانات ایجاد می‌کنیم که بخش خصوصی فرهنگسرا ایجاد کند و مجوزهای لازم را بگیرند.

قلیزاده هم در خصوص این لایحه یادآور شد: قبلا لایحه ایجاد فرهنگسراهای خصوصی تصویب شده و به تایید فرمانداری هم رسیده و حالا شهرداری می‌خواهد که جزئیات ایراددار را حل کند.

در نهایت با رای اعضای شورا قرار شد که فرهنگسراهای خصوصی باید مجوزهای لازم از سایر ارگان‌ها راهم دریافت کنند.

در ادامه این جلسه از پاراالمپیکی‌های تبریز آقایان سیامک صالح فرج زاده، بهمن رضایی‌ حاج علی کشفیا و ابراهیم فیروزی تجلیل شد.

قراردادهای غیرقانونی و ورود فرزندان مدیران به شهرداری

محمدحسن اسوتچی هم در این جلسه در تذکری اظهار داشت: آقای دبیری یا شما نباید نامه‌ای را امضا کنید و یا اگر امضا می‌کنید، باید آن را تعقیب کنید که چرا جواب نیامد.

وی ادامه داد: بودجه اسمی‌که در ده دقیقه می‌تواند بدهند چرا نمی‌دادند، کمیسیون عالی سوانح هفته گذشته یک حرف سرسری گفته شد که بیایند و گزارش دهند اما شما آن را پیگیری نکردید.

عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد:جلسه قبل آقای موسایی گفت اگر یک حبه قند جابجا شد جواب می‌دهم در حالیکه کارخانه قند جابجا شده است.

وی با اشاره به قرارداد غیرقانونی برخی افراد گفت: در جلسات گذشته اسم دو نفر را آوردم که در هیئت فوتبال کار می‌کنند که هم رفتنشان خلاف قانون است و هم قراردادشان خلاف قانون است، یک نفر از آنها برگشته و دیگری که حالا دبیر هیئت است بازهم از مبدا حقوق می‌گیرد آیا با آقای ششگلانی سر و سری هست که چنین قراردادی بسته شده است؟

اسوتچی ادامه داد: اینکه با هرکسی سلام و احوال پرسی دارید و این کار را انجام داده‌اید چرا باید از بیت المال خرج شود؟ این افراد را در مجموعه‌های خودتان استخدام کنید

وی در خصوص برخی استخدام‌های دقیقه ۹۰ یادآور شد: در روزهای آخر شهرداری شاهد ورود فرزندان کارمندان و مدیران به شهرداری هستیم این چه وضعی است که کسی پاسخگو نیست؟

غلامحسین مسعودی ریحان در جلسه امروز شورای شهر تبریز ب اشاره به اینکه به اعضای شورای ششم تبریک می‌گویم و امیدوارم در کارشان موفق باشند، گفت: متاسفانه در تبریز مشارکت انتخابات ۲۳ درصد بود که باید به اینکه چرا ۷۷ درصد در انتخابات شرکت نکردند، فکر کرد

وی ادامه داد: بعد از طرح صیانت روند سرچ مهاجرت به ترکیه افزایش یافت که باید فهمید یک تصمیم چه عوارضی بر جامعه دارد، این موضوع حتی اگر باعث شود یک شغل تعطیل شود باید تاثیر آن بر اقتصاد و جامعه را در نظر گرفت زیرا رهبر انقلاب هم تاکید بر افزایش تولید و رونق کار دارند.

عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه هزینه‌های شهرداری از خود شهرداری تامین می‌شود، گفت: حدود ۷۰ درصد مردم ایران در شهر زندگی می‌کنند اما دولت ریالی برای شوراها و شهرداری‌ها نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه هجمه زیادی بخاطر پیگیری درباره مترو به من وارد شد اما پاپس نکشیدم، توضیح داد: در مترو چهارهزار میلیارد به این مجموعه داده شد که فقط خط یک پیشرفت فیزیکی هفت درصد دارد و مابقی خط‌های مترو هم فقط روی کاغذ یک خط هستند.

مسعودی ریحان با تاکید بر اینکه بودجه شهرداری به صورت پروژه‌ای بوده و این کار خوبی بود، تصریح کرد: این شهر روزی کلانشهری بود که از تمام دنیا شاعران به این شهر آمدند و هنوز از کوچه‌های این شهر صدای مشروطه خواهان می‌آید.با همین تاریخ و شان تبریز می‌تواند ثروت تولید کرد زیرا ما هویت و تاریخ داریم.

اصلاحیه شیوه نامه حمایت از قهرمانان

در ادامه اصلاحیه شیوه نامه حمایت از قهرمانان مورد بررسی قرار گرفت که سعید نیکوخصلت در این خصوص گفت: برای صعود به قله‌های هشت هزار متر مبلغی در نظر گرفته بودیم که از طرف شهروندان و ورزشکاران مورد استقبال قرار گرفت که برای قله‌‌‌های ۷ هزار متری نیز ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفتیم که حداقل هزینه‌‌‌های سفر تامین شود.

وی اظهار داشت: برای المپیک و پارالمپیک نیز ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته بودیم که برای استقبال ورزشکاران عزیز درخواست داریم‌این مبلغ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

دبیر شورای اسلامی‌شهر تبریز تصریح کرد: درخصوص به کارگیری نخبگان ورزشی و علمی‌نیز می‌خواهیم برای این عزیزان فرصت شغلی ایجاد کنیم. در برخی رشته‌های جهانی شاهد مدال در تبریز نیستیم که در این زمینه هم هرکس بتواند لباس تیم ملی را بپوشد هرپنج سال فضای حمایتی برای این ورزشکاران ایجاد شود.

اندیش هم با بیان اینکه خواهشمندیم در بحث واگذاری سالن‌‌‌های ورزشی اولویت در مزایده‌ها مدال آوران و قهرمانان ملی باشد، تشریح کرد: امکانات سخت افزاری نیز در اختیار این نخبگان ورزشی باشد و همچنین می‌توان در تشخصی استعداد‌ها نیز خوب باشد که شهرداری می‌تواند در این زمینه اقدام کند.

دبیری رییس شورای اسلامی‌شهرتبریز گفت: می‌توان بندی اضافه کرد که در واگذاری سالن‌‌‌های ورزشی در شرایط برابر قهرمانان ورزشی در اولویت باشند. بعضی از قهرمانان ورزشی براساس قوانین و ضوابط می‌توانند در اولویت استخدام باشند.

اصلاحیه شیوه نامه حمایت از ورزشکاران شهر تبریز به تصویب رسید.

همچنین در پایان این جلسه از خبرنگاران حاضر در شورا به مناسبت هفته خبرنگار تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *