• 10:13 قبل از ظهر

  • 1400-05-05

  • کد خبر: 14210

خبرِ خوش برای دوستداران کتاب؛

نهم مردادماه، آغاز طرح تابستانه کتاب در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان‌شرقی از اجرای طرح تابستانه کتاب از نهم تا پانزدهم مردادماه جاری در استان خبر داد.

به گزارش آناج، سیدقاسم ناظمی‌در خصوص این طرح اظهار داشت: این  دوره از طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان “تابستانه کتاب 1400” از نهم لغایت پانزدهم مردادماه به مدت یک هفته در کتابفروشی‌‌‌های عضو طرح استان اجرا می‌شود.

وی افزود: در این طرح علاقه‌مندان کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری خواهند کرد.

ناظمی‌تصریح کرد: در این دوره سقف خرید برای علاقمندان از 200 هزار تومان به 300 هزار تومان افزایش یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان، اجرای طرح‌های فصلی فروش کتاب را در انس بیشتر اقشار مختلف مردم با کتاب و ترغیب و تشویق برای مطالعه دارای اهمیت برشمرد.

وی، مهمترین هدف اجرای طرح‌‌‌های فصلی فروش کتاب را افزایش مصرف کالاهای فرهنگی عنوان کرد و گفت: این طرح به عنوان یک پدیده‌ فرهنگی، تولیدات عرصه‌ی کتاب را در دسترس علاقمندان قرار می‌دهد و این امر به خودی خود باعث ارتقای شاخص مطالعه می‌شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان‌شرقی با اشاره به اجرای طرح بهارانه کتاب در سال جاری اعلام کرد: در این دوره 39 کتابفروشی از تبریز و 20 کتابفروشی از شهرستانهای ملکان، عجب شیر، مراغه، بناب، چاراویماق، هشترود، اسکو، شبستر، میانه، مرند و بستان آباد مشارکت کردند و کتابفروشی‌‌‌های شهر کتاب تبریز، شایسته، توحید، بانک کتاب تبریز، حامد و  پاتوق کتاب به ترتیب بیشترین فروش را داشته اند.

وی ادامه داد: در طول مدت برگزاری طرح بهارانه کتاب در استان بیست هزار و هفتصد و پنجاه و پنج نسخه  کتاب به ارزش یازده میلیارد و هفتصد و یازده میلیون و نود هزار ریال فروخته شد که در نوع خود نسبت به طرح‌های فصلی گذشته بی سابقه است.

 گفتنی است هفت درصد از کل کتابفروشی‌‌‌های کشور به آذربایجان شرقی اختصاص دارد و در طرح بهارانه کتاب 1400 نیز پنج درصد فروش کل کشور به این استان اختصاص یافته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *