• 2:54 بعد از ظهر

  • 1400-05-01

  • کد خبر: 14055

فراز و نشیب‌های رسول برگی

ارتباط برگی با شهردار فعلی تبریز، ارتباط دیرینه و تنگاتنگی است. برگی در ایام مسئولیت شورای هماهنگی تبلیغات، چندین بار به صورت علنی از باهر حمایت کرد.

گروه سیاسی آناج؛ پایگاه خبری آناج اول خردادماه سال جاری در گزارشی از تلاش‌ها برای ارائه لیست انتخاباتی با محوریت ابقای شهردار فعلی تبریز خبر داد. این گزارش در همان ساعات ابتدایی با واکنش‌ها و ارزیابی‌های جدی همراه شد.

برخی از داوطلبینی که نام آنها به عنوان حامی شهین‌باهر ذکر شده بود با ارسال تکذیبیه‌، حضور در لیست حامیان باهر را رد و عمدتا از تغییر وضع موجود و تحول در اداره شهر سخن به میان آوردند. رسول برگی هم از جمله تکذیب‌کنندگان بود.

یکماه از کش‌وقوس‌های انتخاباتی گذشت و نوبت به کاندیداهای ریاست شورا در جلسات غیررسمی رسید. پس از آنکه ترکیب رای‌دهی برای داوطلبین ریاست مشخص شد و رسول برگی موقتا توانست پنج رای را با خود همراه کند، از سوی برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی چنین استنباط شد که او برخلاف تکذیبیه ایام انتخابات از جمله حامیان شهردار فعلی برای ابقاست.

این گمانه‌زنی‌ها با حمایت برگی از اقدامات فعلی شهرداری تبریز قوت گرفت و به سرعت در رسانه‌های محلی بازتاب یافت. پایگاه خبری شهریارنیوز در مطلبی به نقل از منتخب شورای شهر تبریز نوشته بود: «عملکرد شهرداری تبریز در حوزه احداث فضای سبز پایدار شهری و ارائه خدمات محله‌ای، تلاش در راستای احیای باغ‌شهر تاریخی تبریز است و شورای ششم روند فعلی مدیریت شهری را با قوت بیشتری ادامه می دهد.»

این اظهارنظر نیز با واکنش منفی برخی از کاربران فضای مجازی همراه شد. بسیاری از افرادی که برای تغییر وضع موجود به کاندیداهای جدید رای داده بودند، نسبت به این سخنان واکنش نشان داده و استمرار روند فعلی را به ضرر تبریز دانستند.

ارتباط برگی با شهردار فعلی تبریز، ارتباط دیرینه و تنگاتنگی است. برگی در ایام مسئولیت شورای هماهنگی تبلیغات، چندین بار به صورت علنی از باهر حمایت کرد. این حمایت ها در آن مقطع موجی از انتقادات علیه برگی را به همراه داشت.

برگی در هفته منتهی به انتخابات نیز دست به اقداماتی زد که تعجب برخی از نخبگان شهر را واداشت. نام او که در لیست نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مشاهده نشد، بلافاصله در لیست‌های غیرهمسو ظاهر شد و با کسانی عکس دسته‌جمعی گرفت که هیچ نسبتی با هویت و خاستگاه برگی نداشتند.

جلسات غیررسمی منتخبین با شفاف شدن رویکردها به انتهای خود نزدیک شده و شورای ششم چهارده مرداد ماه به صورت رسمی آغاز می‌شود. ممکن است فضای شورا برخلاف تصورها به سمت گزینه‌های حداقلی و تداوم روند موجود هدایت نشود اما رفتار سیاسی و مدیریتی منتخبین بیش از گذشته مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    با سلام به نظر میرسد آقای برگی باید از گزینه ریاست شورا خط بخورد و حاج محمدحسن اسوتچی و یا آقای روح الله رشیدی گزینه ریاست شورا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.