• 4:14 بعد از ظهر

  • 1399-09-08

  • کد خبر: 1124

تهدید صلح و آرامش میلیون‌ها مسلمان در غرب تحت پوشش مقابله با تروریسم

مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به افزایش روند اقدامات ضد مهاجرتی، ضد اسلامی‌و نژادپرستانه به ویژه در اروپا، اظهار داشت: اروپا فاقد رهبران دارای بصیرت است، چراکه صلح و آرامش میلیون‌ها مسلمان در غرب تحت پوشش مقابله با تروریسم مورد تهدید قرار گرفته است.

گروه ترکیه و قفقاز آناج؛ مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در سخنرانی خود در چهل و هفتمین نشست شورای وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی‌که در «نیامی»، پایتخت نیجر برگزار شد به افزایش روند اقدامات ضد مهاجرتی، ضد اسلامی‌و نژادپرستانه به ویژه در اروپا اشاره کرد و اظهار داشت:

“اروپا فاقد رهبران دارای بصیرت است، چراکه صلح و آرامش میلیون‌ها مسلمان در غرب تحت پوشش مقابله با تروریسم مورد تهدید قرار گرفته است.

سال ۲۰۲۰ یک سال پر چالش برای همه بود و علاوه بر ویروس کرونا، اسلام هراسی نیز به طور چشمگیری که قبلاً هرگز شاهد آن نبوده‌ایم در حال افزایش است.

اقدامات اسلام هراسی در اروپا در حالی در حال افزایش است که مهاجران و مسلمانان کماکان به جوامع خود در این کشورها در همه امور کمک می‌کنند.

از جمله این کمک‌ها می‌توان به مشارکت دو تُرک‌تبار که در آلمان زندگی می‌کنند در ساخت واکسن کرونا اشاره کرد.”

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین به برخورد نامناسب اخیر پلیس فرانسه با کودکان مسلمان و متهم کردن آن‌ها به تروریسم اشاره کرده و خواستار مقابله با این‌گونه اقدامات خطرناک شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *