• 10:46 قبل از ظهر

  • 1400-02-15

  • کد خبر: 10417

رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان شرقی؛

هیچ مجوزی برای فعالیت دفاتر انتخاباتی صادر نشده است

رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان شرقی گفت: باتوجه‌به اینکه فرایند تبلیغات انتخاباتی آغاز نشده بر همین اساس هیچ مجوزی برای فعالیت دفاتر انتخاباتی صادر نشده است.

به گزارش آناج،موسی خلیل الهی در هفتمین نشست ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی با بیان اینکه دشمنان نظام و کشور با توسل به هر طریقی بهانه‌ای به دنبال ضربه وارد کردن به انتخابات هستند، اظهار داشت: باید دست ‌به‌ دست هم بدهیم و از تمام ظرفیت برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات بهره‌مند شویم.

وی افزود: یکی از اولویت ها در برگزاری انتخابات جلب مشارکت گستره مردم بوده و دراین‌خصوص هیچ‌گونه اقدامات شائبه برانگیز که با تخریب و القای مطالب منفی موجب کاهش مشارکت شده و انتخابات را تحت تأثیر بگذارد، قابل گذشت نبوده و بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت‌های شائبه برانگیز برخی از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا، خاطرنشان کرد: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی که دارای سمت دولتی بوده یا عضو فعلی شورای شهر هستند درصورتی‌که بدون توجه به قانون و مصوبات ستاد پیشگیری از تخلفات جرایم انتخاباتی، اقداماتی شائبه برانگیز را انجام داده‌اند ضمن شناسایی و تشکیل پرونده با آنها بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

وی در خصوص انتشار نامه‌های تأیید صلاحیت ارسالی از سوی فرمانداری‌ها به داوطلبان در فضای مجازی ، تصریح کرد: انتشار اسناد محرمانه وصف کیفری داشته و هرکسی این اسناد را منتشر کند بر اساس قانون پیگیری و اقدامات لازم انجام خواهد شد.

خلیل الهی دررابطه‌با فعالیت برخی دفاتر به‌عنوان ستادهای انتخاباتی، تأکید کرد: باتوجه‌به اینکه فرایند تبلیغات انتخاباتی آغاز نشده بر همین اساس هیچ مجوزی برای فعالیت دفاتر انتخاباتی صادر نشده و در صورت مشاهده مکان‌هایی به‌منظور انجام فعالیت‌های انتخاباتی ایجاد شده ابتدا تذکر داده می‌شود و در صورت عدم توجه پلمب خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    سلام‌..به‌مردم‌فرصت‌کافی‌برای‌شناخت‌افراد‌را
    نمیدهند‌میگویند‌‌درعرض‌یکماه‌‌دقت‌کن‌وانتخاب‌نما‌‌ششماه‌بعد‌انتخاب‌
    خودشان‌پشیمان‌میشوند‌ومیگویند‌مردم‌درانتخاب‌ااحساسی‌عمل‌کردند‌ورسانه‌های‌حکومتی‌خودشان
    به‌تخریب‌طرف‌اقدام‌مینمایند‌‌رئیس‌جمهور‌هم‌بهانه‌میآورد‌اختیاراتم‌کم‌است‌حالا‌میگوئید‌نه‌یادتان‌باشددو‌سال‌دیگر‌شاید….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.