• 2:11 بعد از ظهر

  • 1399-09-05

  • کد خبر: 1017

مقصر وضع امروز روحانی و ظریف هستند/ وضعیت فعلی، محصول ناکارآمدی دولت

بیگی ناکارآمدی و پای کار نبودن دولت را مقصر وضع موجود دانست و گفت: دولت به دنبال ایجاد دوقطبی مذاکره و عدم مذاکره است در حالیکه اگر دوقطبی هم باشد دوقطبی وضع موجود یا تغییر است.

احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با آناج در خصوص وضعیت نابسامان اقتصادی و معیشتی در کشور اظهار داشت: دولت آقای روحانی تمام هست و نیست خود را برای برجام گذاشت و ما پیامد برجام را امروز می‌بینیم.

وی با اشاره به تلاش روحانی برای گره زدن مشکلات به تحریم و مذاکره گفت: اگر وضعیت به همین منوال پیش برود دولت روحانی در خاتمه نه تنها چیزی به دست نیاورده بلکه به خودش و اصلاح طلبان هم خسارت اساسی وارد کرده است به گونه‌ای که اصلاح طلبان حالا هم نمی‌توانند حسابشان را روحانی جدا کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با بیان اینکه دولت و اصلاح طلبان به دنبال دوقطبی مذاکره-عدم مذاکره هستند، عنوان کرد: دولت و اصلاح طلبان در تلاشند تا شاید حتی بتواندد برجام را ۲۰ درصد موثر نشان دهند تا در انتخابات آتی از آن سود بگیرند و به همین دلیل به دنبال دوقطبی مذاکره-عدم مذاکره هستند تا با این هیاهو از سوی مردم اقبالی پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر دوقطبی هم باشد دوقطبی شرایط موجود-تغییر است، ابراز داشت: به آقای روحاانی مجوز مذاکره داده شد و وضعیت ما این است پس مساله مذاکره یا عدم مذاکره نیست. آقای روحانی و دولتش مسبب چهار مشکل عمده فقر، فساد، تبعیض و کسری بودجه هستند و حالا برای ما درباره مدیریت حرف می‌زنند.

بیگی با بیان اینکه دولت روحانی به دنبال شعله ور کردن نابسامانی است، اظهار کرد: این سیاست در ادامه همان سیاستی است که در آستانه انتخابات مجلس در پیش گرفته شد و گرانی ناگهانی بنزین و تبعات آن مردم را از پای صندوق رای دور کرد و حالا دولت به دنبال همین سناریو در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است تا مردم به تغییر شرایط امید نداشته باشند.

وی روحانی و ظریف را نماد و مسئول وضع موجود دانست و یادآور شد: نقطه مقابل وضع موجود تغییر است در حالیکه دولت روحانی در حال القای دوقطبی مذاکره و عدم مذاکره در جامعه است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به اینکه وضعیت موجود به دلیل عدم مدیریت و پای کار بودن دولت است، گفت: دولت اگر متمرکز و به فکر ساماندهی بود به دنبال این نبود که بدهی را افزایش دهد و به سیاست خارجی توجه می‌کرد تا همسایه‌ها را به آغوش اسرائیل نفرستد. دولت اگر کارآمد بود تمام توان خود را برای صیانت از قانون و حقوق مردم می‌کرد نه اینکه تمام ذهنش معطوف به دولت آینده باشد تا دولتی انتخاب شود که همفکر اوست.

وی با بیان اینکه هیچکس به دنبال گریز از مذاکره نیست، یادآور شد: ما پای مذاکره رفتیم و به تعهداتمان عمل کردیم اما کسانیکه مذاکره کردند امتیازهای لازم را دادند و امتیازی هم که گرفتند ضمانت اجرا نداشت.

بیگی در پایان با اشاره به اینکه جمعی در تلاشند که کشور را وارد میدان خسارت باری کنند، خاطرنشان کرد: اینها همه چیز را در تسلیم و قبول شرایط آمریکا می‌دانند تا کشور را به میز مذاکره بکشانند و طرف مقابل همه چیز را تحمیل کند در حالیکه صلاحیت چنین تصمیم هایی ندارند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *