• 11:38 قبل از ظهر

 • 1400-02-09

 • کد خبر: 10161

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در جمع فعالین مجازی آذربایجان‌شرقی؛

کل دولت روحانی با حاج قاسم مشکل دارند/ وادادگی دولت در مذاکرات وین

نماینده مردم تهران گفت: کل دولت با حاج قاسم مشکل اساسی دارند و ظریف نماینده دولت و آقای روحانی است و حرف هایی که روحانی زده است را باور نکنید.

به گزارش آناج، حجت الاسلام سید محمود نبویان در گفت‌وگویی زنده با فعالین مجازی آذربایجان‌شرقی در خصوص صوت منتشر شده از محمدجوا ظریف اظهار داشت: کل دولت با حاج قاسم مشکل اساسی دارند و ظریف نماینده دولت و آقای روحانی است و حرف هایی که روحانی زده است را باور نکنید.

وی ادامه داد: ظریف می‌گوید ما با حاج قاسم هم نظر نبودیم و او به ما دستور می‌داد!مثلا در مذاکرات به ما می‌گفت که با لاوروف هم فلان حرف را بزن اما من نمی‌توانستم بگویم که فلان کار را نکنید! حالا شما فکر کنید که همین دولت به گفته یکی از فرماندهان ما در سوریه حاضر نبود موقع حمله داعش به عراق به دولت عراق اسلحه بدهد و می‌گفت اول پول بدهید در حالیکه عراق در حال تسخیر به دست داعش بود.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه حاج قاسم برای تامین امنیت ایران در میدان بود، گفت: اگر حاج قاسم نبود امروز باید پوتین داعش‌ها را واکس می‌زدیم، در حالیکه کل منطقه در تسخیر حملات تروریستی است امنیت کشورمان بخاطر حاج قاسم و استراتژی جمهوری اسلامی‌است که جنگ را به خارج از کشور برده است.

وی افزود: ظریف می‌خواهد بگوید شهید سلیمانی ساده لوح است و پوتین ما را به جنگ سوریه کشاند در حالیکه ما به حرف سیدحسن نصرالله و حاج قاسم و معاونانش که صادق هستند اعتماد داریم و می‌دانیم که حاج قاسم پوتین را متقاعد کرد.

نبویان با اشاره به سخنان ظریف در خصوص پروازهای ایران به سوریه عنوان کرد: ظریف می‌گوید بعد از سخنان کری با آخوندی و رئیس هواپیمایی هما حرف زدم که چرا میزان پروازها افزایش داشته است، حتی اگر سخنان ظریف درست باشد چرا ظریف ناراحت از پروازهای سوریه است؟ ظریف حاضر است همه کاری به خاطر حرف‌های جان کری بکند.

وی در خصوص تفکرات ظریف گفت: تفکر ظریف این است که آمریکا کدخدا و همه کاره جهان است و ما نمی‌توانیم در مقابلش کاری کنیم در حالیکه حاج قاسم در سوریه و عراق آمریکا را شکست داد و نشان داد که آمریکا شکست ناپذیر نیست و اینها با همین موضوع مشکل دارند.

نماینده مردم تهران با اشاره به سخنان روحانی در خصوص دستگیری کسانیکه این فایل صوتی را به شبکه‌های بیگانه داده‌اند یادآور شد: اولا که مامن این افراد مرکز بررسی‌های استراتژیک است و این افراد را ابتدا دستگیر کنید و سپس آقای ظریف را دستگیر کنید که چرا باید چنین سخنانی علیه حاج قاسم بگوید، اینها حرف ساده نیستند بلکه تفکرات این دولت است.

وی با بیان اینکه در مذاکرات برخلاف منافع مردم عمل می‌کند، یادآور شد: مجلس تصویب کرده که تحریم‌ها یکجا برداشته شود اما دولت به آمریکا می‌گوید که تحریم‌ها را گام به گام بردار، آمریکا هم تحریم فروش نفت را برداشته و تحریم بانکی را برنمی‌دارد یعنی می‌توانیم نفت بفروشیم اما نمی‌توانیم پولش را بگیریم.

نبویان در پایان تاکید کرد: دولت در حال مذاکره برای تحریم‌های هسته‌ای است در حالیکه بانک مرکزی ما را ذیل عنوان تروریسم تحریم کرده‌اند، یعنی با برداشتن تحریم‌های هسته‌ای هم هیچ مشکلی حل نخواهد شد زیرا تحریم‌های اساسی ذیل تروریسم و حقوق بشر و … است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام‌‌‌مشکل‌آذربایجان‌اینست‌چه‌دولت‌روحانی
  وچه‌‌دولت‌مورد‌حمایت‌شما‌بیت‌المال‌ده‌به‌یک
  به‌نفع‌استانهای‌فارس‌تقسیم‌میکنند‌چرا‌از‌این‌بابت
  اعتراض‌نمیکنیدمگر‌سید‌اولادعلی‌نیستی‌‌دراین‌
  چهل‌سال‌ندیدی‌من‌اگردر‌جلسات‌سخنرانی‌امثال‌
  شما‌بودم‌بلند‌میشدم‌وسوال‌میکردم‌اما‌چرا‌رای‌عدم
  اعتماد‌نمیدهیدمردم‌بیچاره‌چه‌کار‌کنند‌اما‌بدان‌و آگاه‌باش‌میدان‌دو‌قسم‌است‌قرآن‌کتاب‌میدانست
  ترازو‌وآهن‌است‌اگرشهید‌قاسم‌سلیمانی‌.آهن.یعنی
  سلاح‌برداشت‌ودشمن‌خارجی‌رانابود‌کرد‌اما‌شما
  ترازو‌برنداشتیدلذا‌به‌نوعیبا‌ظریف‌هم‌کاسه‌اید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *