• 3:59 بعد از ظهر

  • 1400-02-06

  • کد خبر: 10047

در بازدید سردار خرّم از پالایش نفت و پتروشیمی تبریز مطرح شد؛

صادرات محصولات پتروشیمی‌ تبریز به ۳۵ کشور دنیا

فرمانده سپاه عاشورا در آستانه هفته کارگر از روند فعالیت در شرکت‌های پالایش نفت و پتروشیمی‌تبریز بازدید بعمل آورد.

گروه اقتصادی آناج: «انگیزه اصلی ما برای حضور در این شرکت، تبریک هفته کارگر به مدیران و کارگران زحمت کش شماست» این جمله ی فرمانده سپاه عاشورا در بازدید از دو شرکت بزرگ پالایش نفت و پتروشیمی‌تبریز است.

مهندس باقری مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز می‌گوید: شما به بزرگترین بنگاه اقتصادی شمالغرب وارد شدید. وی در ادامه به فعالیت‌‌‌های شرکت و محصولات آن پرداخته و اظهار می‌دارد: 41 محصول در این شرکت تولید می‌شود که بنزین یورو 5 و گازوئیل یورو 5 و تولید روزانه صدو ده هزار بشکه نفت و انواع روغن‌‌‌های موتوری جزو آنهاست.

وی با اشاره به ترازهای مالی شرکت نفت تبریز می‌گوید: سال 99 این شرکت هزار میلیارد تومان مالیات پرداخته است. باقری به تلاش‌‌‌های این شرکت برای کاهش آلاینده‌‌‌های زیست محیطی نیز اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم میزان آلاینده‌‌‌های زیست محیطی این شرکت را به صفر برسانیم و بر این اساس پروژه تبدیل نفت کوره به محصولات ارزش افزوده مهمترین اولویت ماست که یک پروژه بزرگ زیست محیطی است.

فرمانده سپاه عاشورا نیز در این بازدید گفت: گزارش مدیرعامل شرکت برای همه ما خرسند کننده است. این شرکت با تکیه بر توان داخلی و درون زایی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی قرار دارد. انگیزه و روحیه مدیران و کارگران این شرکت تحسین برانگیز است.

سردار خرّم از فعالیت‌‌‌های زیست محیطی این شرکت نیز قدردانی کرده و افزود: با افتخار دست و بازوی همه شما را می‌بوسم.

فرمانده سپاه عاشورا سپس در شرکت پتروشیمی‌تبریز حاضر شد. درفشی مدیر عامل این شرکت، پتروشیمی‌تبریز را مولود انقلاب می‌خواند و می‌گوید: در سال جهش تولید با وجود کرونا و شرایط تحریمی‌107 درصد در تحقق اهداف خود موفقیت داشتیم. وی اضافه کرد: محصولات پتروشمی‌تبریز به 35 کشور صادر می‌شود که عمده این کشورها در اروپا قرار دارند. محصولات ما بقدری بالاست که در رقابت با عربستان و آمریکا گوی سبقت را ربوده و با مشتری‌‌‌های اروپایی خود به حد وفاداری رسیده ایم.

وی به تراکنش‌‌‌های مالی این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: بنابرگزارش بانک مرکزی از ابتدای سال97 تاکنون به 99درصد تعهدات ارزی خود عمل کرده ایم.

درفشی در بخشی از گزارش خود گفت: تنها مجموعه پتروشیمی‌هستیم که بنا داریم اولین محصول صد در صد ایرانی را تولید کنیم.

درفشی به توافق خود با استانداری برای استفاده از پساب‌ها نیز اشاره کرد و گفت: علیرغم اینکه ما از دهه هفتاد قرارداد داشتیم که از آب زرینه رود برای مایحتاج صنعتی خود استفاده کنیم اما اخیراً با استانداری توافق کردیم که بجای استفاده از آب شرب از پساب‌‌‌های استفاده کنیم که این اتفاق بزرگی در زمنه صرفه جویی آب و موضوعات زیست محیطی است.

سردار خرّم نیز در صحبت‌‌‌های خود با تبریک هفته کارگر گفت: معتقدیم شرکت پتروشیمی‌به عنوان یکی از شرکت‌‌‌های بزرگ استان می‌تواند تجسم عینی جهش تولید باشد.

فرمانده ارشد سپاه در استان ابتکار این شرکت در زمینه صرفه جویی اب و استفاده بهینه از پسابها را ستود و گفت: این خبر خوشایندی برای مردم تبریز خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *